Бизнис Инфо

Во Хотел Парк Скопје, вчера беа промовирани и наградени со грант за развој првите 10 социјални претприемачи во Македонија во рамки на проектот Оддржливо ...
сите 7 | | | веќе видена

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој ги известува сите заинтересирани за поднесување барања за користење на средства од ИПАРД ...
сите 14 | | | веќе видена

Советот на Народната банка на Република Македонија денеска ја одржа својата петта седница, на која беше разгледана и усвоена регулативата за сметководство и за ...
сите 18 | | | веќе видена

Фото: Ever Young Јужнокорејската корпоративна култура е позната по тоа што своите работници ги праќа во пензија штом наполнат 60 години, но основачот на Ever ...
сите 13 | | | веќе видена

Фото: Pixabay Незадоволството помеѓу луѓето е сè поголемо и поголемо. Сè нешто се незадоволни, дали од животот, дали од политиката, дали од работата, но ...
сите 29 | | | веќе видена

Фото: Facebook Главниот извршен директор на Uber, Тревис Каланик, коосновач на една од највлијателните технолошки компании, поднесе оставка под притисокот на ...
сите 16 | | | веќе видена

next