Дојде есента

Времето денеска ќе биде претежно облачно, со повремени врнежи од дожд, кои на одредени места ќе бидат пообилни и во попладневните часови ќе бидат проследни со локални грмежи. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Утринската температура се движи во интервалот од девет до 17 степени, додека дневната ќе бидат од 20 до 27 степени. И во Скопје времето ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд, ...

МАН: Хајка и притисок за да се прифати законот на
Фирмите од кланот Заев свртеле 205 милиони евра
Ски-центарот ,,Кожуф‘‘ демантира дека Латас има
Обвинителките грубо ја прекршија пресумпцијата на
Снежна покривка во Маврово, Крушево, Пожаране и
(ФОТО) Пристигна и вториот модерен воз – еве каде
Македонските готвачи на Светски гастрономски
ВМРО-ДПМНЕ: Нашите функционери немаат сторено
Џес Бејли: Времето да се остварат условие за
Низ Македонија ќе поминат толку мигранти колку
Димитриев се сретна со потпретседателот на ЕП
Пратеничката група на СДСМ бара интерпелација за
Соросоидите измислуваат: Лидија Богатинова не е
Исклучена струјата на Агенцијата за храна и
Лекарите-специјализанти бараат плата и осигурување