Британскиот глумец Хју Грант снима нов филм, а на недамнешната промоција спомнал и детали од семејниот живот, кој ретко го експонира. Вечниот шармер, Хју, ...
сите 6 | | | веќе видена

Конјуктивитис е најчеста болест на очите во сите развиени земји. Може да варира од благо воспаление со солзење на окото до силно воспаление кое предизвикува ...
| | веќе видена

Бил среќен што се оженил, но по првата брачна ноќ веднаш побарал развод: Се било во ред додека не видел што сè крие невестата под носијата Индиец, кој се ...
сите 2 | | | веќе видена

Ревизорскиот суд на Европската Унија го критикуваше неефикасното користење на милијарди евра испратени во Турција за барателите на азил, велејќи дека речиси ...
сите 5 | | | веќе видена

 Сите имаме различни утрински ритуали – до 8 часот, некој веќе го има испиено утринското кафе, друг почнува со работа, а трет упорно стиска „snooze“ на ...
| | веќе видена

Племето Хумба живее на северот од Намибија и претставува културолошки диверзитет по начинот на живот, навиките и традициите. Живеат многу скромно, се ...
сите 2 | | | веќе видена

Брук Вест (26) од Нов Зеланд во својата кариера како спонзоруша, добила поклони во вредност од 30.000 долари, кои вклучуваат лап топи, егзотични патувања па ...
сите 3 | | | веќе видена

Малиот Чарли Проктор, починал во прегратката на својата мајка. Тоа што неговата смрт ја направила уште попотресна за родителите биле неговите последни зборови. ...
| | веќе видена

next