Си отишол во тешка туѓина, си ја оставил старата љубов зад себе и ти се собрал осој во душата. Ама барем си се нашол во земја на блузови во кои лесно се ...
| | веќе видена

Поранешниот светски првак во тешка категорија, Тајсон Фјури, во јуни ќе се врти во рингот. Негов противник ќе биде Германецот Том Шварц. Фјури, неодамна ...
сите 4 | | | веќе видена

 Престани да размислуваш премногу. Да се прашуваш и да се грижиш дали си на вистинскиот пат во животот. Престани да мериш и да се споредуваш со другите. ...
| | веќе видена

По успешното минатогодишно доделување на наградите „Story Awards“ , на 25 март во хотелот „Александар Палас“ по вторпат ќе се случи овој гламурозен ...
сите 3 | | | веќе видена

Нема лутење, нема нервози, нема ерупции на емоции и излив на гнев – таков е натпреварот, кој има „потешка“ рака, тој победува. Русите имаат бесно ...
| | веќе видена

Глумицата Роуз Мекгован говореше за тоа зошто луѓето не им веруваат на жртвите на сексуално насилство. Таа исто така раскажа дека моментално е во романтична ...
| | веќе видена

Момче на возраст од 17 години итно е префрлено во болница, откако оживеало на сопственото бдеење. Кумар Маравад месец дена бил во критична состојба, откако го ...
| | веќе видена

next