Девојчето Амелија Хартнет (6) си играла покрај базен за бебиња во еден хотел во Кушадаси, кога застанала врз непокриена жица од лампа која се протегала до ...
сите 4 | | | веќе видена

Во време кога смартфоните се составен дел од нашите животи, спуштањето на телефоните без проверување на мејлови, твитување или допаѓање на фотографии се чини ...
сите 3 | | | веќе видена

Бренда Озборн, медицинска сестра во пензија, неодамна наполни 105 години и никогаш не била со маж и нема намера да си најде некој. Како што рекла, мажите ...
сите 8 | | | веќе видена

Целосно нереална сцена е снимена на улиците на Америка која ја погоди стравичниот ураган Флоренс, а станува збор за миење автомобил среде невремето. Снимката, ...
сите 6 | | | веќе видена

Град Скопје и стационарот за бездомни животни „Вардариште“ ги информираат и воедно ги повикуваат граѓаните да го посетат стационарот и да вдомат куче. Кучињата ...
сите 3 | | | веќе видена

Оваа куќа направена од картон е идеално решение во тој случај! Дури 24 слоеви картон се залепени и компресирани, по што следи изолација, а потоа и дрво, така ...
сите 2 | | | веќе видена

Почина најниската мајка на светот, Стејси Хералд (44) од Кентаки. Стејси поради ретко генетско пореметување пораснала само до висина од 71 сантиметар, а иако ...
сите 2 | | | веќе видена

Никола Димитров, Јани Макрадули и уште по некој, во велелепниот простор на Антички словенски театар, на заинтересирани охриѓани им ги објаснуваат предностите ...
| | веќе видена

next