Филипче: Oд ѓурѓовденската литија има лица кои имаат белодробен наод кој одговара на Ковид -19

Министерот за здравство Венко Филипче во вчерашното интервју за телевизијата 24 Вести објасни дека од ѓурѓовденската литија во Струга, која се одржа на 7 мај, ...
| | веќе видена | слични

СДСМ си тера кампања, знае дека после Рамазан Бајрам короната ќе ја снема и дека нема да има нова вонредна состојба. Ќе останата само „заразените“ од литијата ...
| | веќе видена | слични

Откако министерот за информатичко општество Дамјан Манчевски во едно телевизиско гостување пред два дена рече оти новозаболените во Охрид биле на литијата на 7 ...
| | веќе видена | слични

Најпрвин Манчевски тврдеше беше да изнесе докази дека има случаи на заразени со Ковид 19 од литијата во Струга. Вчера, Венко Филипче, очигледно за да го ...
| | веќе видена | слични

Останато

Директорот на Управата за финансиска полиција, Арафат Муареми, и градоначалникот на Опшина Чаир, Висар Ганиу, се во самоизолација затоа што имале контакт со ...
сите 175 | | | веќе видена

Врвот на партијата позитивен на Ковид 19, голем дел во карантин, додека Радмила Шеќеринска не само што не ги почитува мерките за претпазливост, туку и бесрамно ...
сите 269 | | | веќе видена

Од Комисијата за заразни болести за Фактор потврдуваат дека само во Скопје денеска ина 47 ново заразени со корона вирусот. Најголемиот број, како што велат се ...
сите 524 | | | веќе видена

Во Лондон и во неколку други британски градови синоќа се одржаа протести за поддршка на демонстрациите во САД што избувнаа по смртта на афроамериканецот Џорџ ...
сите 355 | | | веќе видена

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 357 | | | веќе видена

Паричните права од социјална и детска заштита за месец мај ќе бидат предвреме исплатени. Министерството за труд и социјална политика ги известува корисниците ...
сите 102 | | | веќе видена

На помалку од еден месец од завршувањето на карантинот, денеска во Грција започнува петтата фаза од ублажувањето на рестриктивните мерки и постепеното враќање ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Oд ѓурѓовденската литија има лица кои имаат белодробен наод кој одговара на Ковид -19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: