Кои се најголемите велешки компании чии приходи надминаа 200 милиони евра

Приходи кои надминаа 200 милиони евра имаат најголемите десет компании сместени во Велес. Од нив три се странски додека седум се домашни компании и токму тие ...
| | веќе видена | слични

На листата на компании кои во 2018 година оствариле најмногу приходи во Општина Гевгелија, на првите три места се наоѓаат казината „Принцес“ и „Фламинго“ и ...
| | веќе видена | слични

Признание за примање награда за противзаконско влијание денеска пред судот даде Зоран Милески Кичеец. Тој како трет осомничен призна вина во случајот Рекет ...
| | веќе видена | слични

Вести во фокусот на фактор ова утро ... * ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО: Јанева молчешкум се качи во полициско комбе и дојде на судење Тројцата стари пријатели Катица ...
| | веќе видена | слични

Останато

Албанските членови на Судскиот совет излегоа со став спротивен на претседателот на Советот, Кире Здравев. Тие се оградуваат од изјавата на Здравев дека ...
сите 257 | | | веќе видена

Вработените во Министерството за здравство денеска се приклучија на акцијата – Администрацијата чисти со граѓанската организација „Не биди ѓубре“.Министерот за ...
сите 160 | | | веќе видена

Кристал Ив Бровит која има 21 година и е од Мелбурн, е првата идентификувана жртва од вулканот во Нов Зеланд. 21-åriga Krystal Eve Browitt första officiella ...
сите 146 | | | веќе видена

По четири месеци борба во групната фаза, во трката за трофејот во Лига на шампиони останаа најдобрите 16 екипи. Клубови само од Топ 5 лигите во Европа успеаа ...
сите 198 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска негираше дека имал редовни контакти со обвинетиот Бојан Јовановски во случајот „Рекет“. – Службени ...
сите 220 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, рече дека пред да замине за Париз, имале низа средби со СДСМ на кои се договорале околу измените за изборниот ...
сите 22 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 120 | | | веќе видена

На новинарското прашање „Заев вели дека по промената на владата може да дојде до престанок на случаите на СЈО“, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кои се најголемите велешки компании чии приходи надминаа 200 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: