Време кога љубовта станува практична – што ни носи Венера во Девица?

Венера го заврши својот транзит низ знакот Лав,а сега влегува во земјениот, практичен знак Девица. Проценката на љубовта е второ име за Венера во Девица. Ако ...
| | веќе видена | слични
2 копии

НВО Класја на добрина во соработка со Општина Шуто Оризари подели вкупно 100 ранци со училишен прибор во О.У. 26 Јули. Проектната активност во рамки на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Фијаското на самитот во Брисел е „втор Букурешт“ за земјата, дури и поопасен од првиот. Во 2008 година имавме јасна насока каде е излезот, овојпат, никој не ...
сите 1533 | | | веќе видена

#ЗЗаминува Заев си заминува, ова му се последните недели/месеци на премиерското столче. Со него си заминуваат и Рашковски, Кики и Фрики, Курто Дудуш, тандемот ...
сите 452 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вели дека очекува утре на лидерската средба да биде постигнат договор за предвремени парламентарни избори, ако ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Време кога љубовта станува практична – што ни носи Венера во Девица?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: