Дизниленд ги зголеми цените на билетите пред отворање на ” “Star Wars: Galaxy’s Edge”

Просечниот пораст на цените за карта во Дизниленд ќе изнесува осум проценти, соопшти официјален претставник на компанијата. Еднодневната цена на билетот за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со овластување на државниот јавен обвинител Љубомир Јовески, обвинителката Лиле Стефанова и понатаму останува надлежна за предметите што го водеше СЈО, ...
сите 163 | | | веќе видена

Никакви понови факти не понудија бомбите за случајот за Мартин Нешковски, Смилковското езеро и смртта на Никола Младенов, трите клучни бомби со кои серијата ...
сите 111 | | | веќе видена

Во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција на распит повторно се повикани осомничените за случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13 и ...
сите 271 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Хасан Рoхани изјави дека кампањата за „максимален притисок“ од страна на администрацијата на Трамп не успеала и дека санкциите воведени ...
сите 415 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дизниленд ги зголеми цените на билетите пред отворање на ” “Star Wars: Galaxy’s Edge”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: