Росоклија: Tоа што за Македoнија и за Македонците доаѓа утре, ќе биде десет пати полошо!

МАКЕДОНИЈА НА 5 ЈАНУАРИ 2019 Во поразот што го доживуваме нема невини Македонци, а кој колку е виновен, нема никакво значење - напиша на својот Фејсбук профил, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Три битанги инсталирани како власт и една булумента од уценети криминалци и уплашени мочковци во Собранието, одлучија дека јас не постојам повеќе. Нема ...
| | веќе видена | слични

Останато

Речиси извесно е дека во училиштата нема да има целодневен престој, но Комисијата за заразни болести денеска на состанок ќе одлучува за ова важно прашање за ...
сите 500 | | | веќе видена

Бугарски академици, историчари, политичари сегашни и поранешни, деновиве водат агресивна кампања за сквернавење на ликот и делото на апостолот на македонското ...
сите 2 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 132 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 392 | | | веќе видена

Нашите православни граѓани да бидат еднакви со останатите православни христијани во светот, побара шефот на државата од Вселенскиот партијарх, Вартоломеј. Во ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Росоклија: Tоа што за Македoнија и за Македонците доаѓа утре, ќе биде десет пати полошо!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: