Некогаш си зајмевме масло и кафе - каде исчезна соседскиот живот во Скопје?

Едно време кога ќе ми затребаше шеќер или зејтин чаша знаев да побарам од комшиката. Дојде време и кога се поздрвуваме да не се погледнуваме во очи, „Добр ...
| | веќе видена | слични

Останато

ДУИ нема да успее да обезбеди повеќе гласови во вториот круг од претседателските избори, а СДСМ ќе доживее фијаско на следните парламентарни избори, смета ...
сите 394 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп истакна денеска важност за вакцинирање во момент во кој епидемијата на сипаници ги зафати и САД. – Луѓето треба да се ...
сите 157 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски повикаа граѓаните на масовна излезност и поддршка на опцијата Заедно Напред во ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Некогаш си зајмевме масло и кафе - каде исчезна соседскиот живот во Скопје?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: