Челзи се збогува со пехарот во ЛШ

Убедливата победа над Норшелан (6:1) беше пирова за бранителот на титулата, кој уште по групната фаза ги заврши борбите во најквалитетно европско клупско натпреварување Лондонскиот премиерлигаш Челзи ќе биде запаметен како првиот тим кој претходната сезона ја има освоено титулата во најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони, а веќе во следната ја нема поминато групната фаза и нема обезбедено пласман во следната 1/8-финална рунда од ЛШ. Убедливата победа над шампионот на Данска, Норшелан (6:1), на крајот се покажа како пирова зашто дуелот во Украина, помеѓу Шахтјор од Донецк и Јувентус, заврши со минимален триумф на старата дама'' (1:0), доволен да се најде меѓу 16-те најдобри. Избраниците на Рафа Бенитез ќе се обидат актуелната сезона да ја спасат со добри резултати во најмасовното клупско натпреварување, Лигата на Европа. - Победата е позитивна вест, а уште е послатка кого ќе се победи на домашен терен. Ми се допадна начинот на кој го добивме овој натпревар. Упативме 32 удари кон ...
| | веќе видена | слични

Останато

 Во оваа трета фаза, не учествуваат пратениците од ВМРО-ДПМНЕ. Расправата ја следи Ивана Стојановска.  Нема барања за измени на амандманите, но има за ...
сите 441 | | | веќе видена

СДСМ со соопштение враќа на прес-конференцијата на Наум Стоилковски кој денеска побара оставка од министерот за надворешни работи, Никола Димитров. „Нема ...
сите 163 | | | веќе видена

Две најтешко повредени жени, од патниците во македонскиот автобус кој излета кај Лесковац, се борат за живот на Клиниката за анестезија и интензивна терапија ...
сите 359 | | | веќе видена

Царинската управа вчера отвори истрага за царинскиот службеник Александар Трајковски, кој беше фотографиран со експремиерот Никола Груевски, азилант, во ...
сите 83 | | | веќе видена

Снимката која ја вознемири јавноста покажува човек кој за малку не настрада од воз.Имено, на снимката може да се види како еден безгрижен минувач избегнува ...
сите 75 | | | веќе видена

 Тоа што со законот не се дозволи целосна амнестија за 27 април, а сепак опозициските  пратеници гласаа за законот, според дел од експертите говори за поделби ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Челзи се збогува со пехарот во ЛШ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: