Екстерното тестирање функционира

Прво сега, па во декември уште една проба Електронското екстерно тестирање нема да биде проблем во ниту едно училиште, вели деканот на ФИНКИ, Димитар Трајанов. ...
| | веќе видена | слични

Останато

СДСМ се огласи со реакција,откако вчера премиерот Христијан Мицкоски објави дека „Вабтек“ ќе инвестира 35 милиони евра во нова фабрика во индустриската зона во ...
сите 169 | | | веќе видена

Репортажа Тони Гламчевски, дописник на „Нова Македонија“ од Стразбур Од Плоштадот на Републиката, во Париз, до Ла Канебиер, во Марсеј, левичарските гласачи се ...
сите 310 | | | веќе видена

Како што соопшти собраниската прес-служба, биле споделени размислувања на двете страни за македонските приоритети во светската безбедносна архитектура.„Беа ...
сите 152 | | | веќе видена

Принцот Вилијам го следеше натпреварот меѓу Англија и Швајцарија во четврт-финалето на Европското првенство. Англиската репрезентација по изведувањето пенали ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Екстерното тестирање функционира

Од:
До кого (е-маил):
Порака: