На Русковска меѓу другите ,,и пресудила” истрага за министерот Спасовски


Ми пресудија постапките што ги отворивме – вели екс шефицата на Јавното обвинителство за организиран криминал Вилма Русковска во интервју за 360степени. ...
| | веќе видена | слични

Екс шефицата на Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Русковска признава дека моќник или повеќе моќници вршеле притисок да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ако Иран одлучи да одговори на наводниот израелски напад на неговата територија на 19-ти април, можеби нема да мора да ги повлекува „ударите“ како што тоа го ...
сите 490 | | | веќе видена

Државата е во хаос, Македонија ги живее своите најтешки денови под власт на ДУИ и нивниот измеќар СДС. 7 години институциите се парализирани, апатија и ...
сите 317 | | | веќе видена

Во рамки на кампањата за парламентарните избори, која почна во четвртокот, и денеска кандидатите за пратеници во шесте изборни единици ќе ги претстават своите ...
сите 227 | | | веќе видена

Сања Лукаревска, носителката во ИЕ3 на СДСМ и Коалицијата за европска Македонија пред новинарите во Кочани изјави дека европската агенда е напорна, бара ...
сите 304 | | | веќе видена

Синдикатот на полицијата поднесе пријава за несовесно работење против поранешниот министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски. Синдикат на Полиција во ...
сите 160 | | | веќе видена

Професорката Горданa Силјановска -Давкова, кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на Македонија, во својот говор на синоќешниот митинг во Крива Паланка порача ...
сите 76 | | | веќе видена

На Македонија ѝ е потребно национално единство за интеграција во ЕУ, а не за за мораториум. ДПМНЕ и Мицкоски зборуваат за единство, за мораториуми, но се ...
сите 238 | | | веќе видена

Изборните денови 24 април и 8 мај кои Владата со заклучок ги прогласи за неработни денови кои нема да се одработат наметнаа повеќе дилеми потешкотии кај ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На Русковска меѓу другите ,,и пресудила” истрага за министерот Спасовски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: