Мнозинството во Град Скопје: „Проблемот е во Арсовска, очекуваме оставка од неа, а не распуштање на Советот”


Градоначалничката Данела Арсовска смета дека треба да има избори за Совет на Град Скопје, но нејзина оставка не е опција. Таа неодамна во дебатна емисија ...
| | веќе видена | слични

Предлозите и идеите на граѓаните ќе бидат инкорпорирани во Програмите за работа и Буџетот за наредната година И денешниот 4-ти по ред отворен ден изобилуваше ...
| | веќе видена | слични

Добар ден на сите, продолжуваме со кампањата прибирање на идеи од граѓаните за граѓаните. На мое огромно задоволство денес сум во Општина Свети Николе, каде ...
| | веќе видена | слични

Општина Свети Николе во претходниот период беше комплетно транспарентен во смисла на тоа што јас како градоначалник заедно со моите соработници посебно со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на Лозово Бошко Цветковски докажа дека секој предизвик може да се надмине само со чесна и посветена работа! Во буџетот за 2023 година е ...
| | веќе видена | слични

Пред се драго ми е и сакам да го поздравам претседателот на ВМРО-ДПМНЕ господинот Христијан Мицкоски што е денеска во посета на општина Велес сите општини кои ...
| | веќе видена | слични

Добар ден и од мене, денеска сме овде во Велес. Можам да кажам дека сум исклучително задоволен од тоа како изминативе два викенди помина кога станува збор ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски при денешната на општина Велес каде што се одржа четвртиот ден од настанот „Твојата идеја за промена“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

САД ги повикуваат Бугарија и Македонија да ја деескалираат својата реторика и брзо да ги решат билатералните спорови. Ова за Гласот на Америка го соопштиле од ...
сите 724 | | | веќе видена

СДС излезе со цврст став во врска со изјавата на Даниел Лорер од партијата „Продолжуваме со промените“ (ПП) дека Христијан Пендиков, кој беше претепан во ...
сите 502 | | | веќе видена

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада ...
сите 289 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде променливо облачно, локално ќе има слаби врнежи од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Во Скопје променливо облачно, ...
сите 245 | | | веќе видена

Опожарено е возило БМВ во липковското село Никуштак, соопшти денеска кумановската полиција. Вчера во 11:55 часот во полициско одделение Матејче било пријавено ...
сите 182 | | | веќе видена

Поднесена е кривична пријава против лице од тетовско Стримница за вршење јавен превоз без лиценца, соопшти попладнево Министерството за внатрешни работи. – СВР ...
сите 186 | | | веќе видена

Вечерва во посета на Виниче, во пресрет на празникот Св. Атанасиј. Нека е за многу години, и ова да биде година на промени и почеток на заедничка иднина за ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мнозинството во Град Скопје: „Проблемот е во Арсовска, очекуваме оставка од неа, а не распуштање на Советот”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: