Која е државната фирма што дели најголема просечна плата? Изнесува 1.000 евра!

ГА-МА добро ги плаќа своите вработени. Лани за нив се исплатени вкупни бруто трошоци од 1,1 милиони евра односно бруто со вклучени придонеси на месечно ниво ...
| | веќе видена | слични

Идните пензионери – сегашни вработени и членови на задолжителниот пензиски фонд на „Сава“ заработија 152 oтсто од вложеното преку продажбата на сите акции кои ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути Неодамна се случи најголемата трансакција со средства на пензиските фондови на Сава пензиско друштво на Македонска берза. Се работи ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути КБ Прво пензиско друштво во склоп на кампањата „Замени и засади“ на 8-ми Октомври организираше забавно-едукативен настан во Градски ...
| | веќе видена | слични

Продавач е најголемиот институционален инвеститор Сава пензиски фонд кој одлучи да ги продаде своите 7,5 отсто од акциите за 5,6 милиони евра. Нема јавна ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира лагите изнесени на порталот „Макпрес“ дека за безбедноста во сабота ќе се грижат и бугарски полицајци. ...
сите 763 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 255 | | | веќе видена

Проширувањето на сегашното мнозинство кое што ја подржува владата е со идеја да се купи време од двете партии на власт СДСМ и ДУИ до редовниот термин на ...
сите 228 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 275 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 244 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 219 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Која е државната фирма што дели најголема просечна плата? Изнесува 1.000 евра!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: