Започна одбележувањето на Детската недела низ општините во Скопје

3 копии

Основното училиште „11 Октомври“ во Општина Центар, го прослави својот патронат. Градоначалникот на Општината, Горан Герасимовски, сподели моменти од ...
| | веќе видена | слични

Со завршниот настан на проектот „Ментална хигиена за деца од предучилишна возраст“ спроведен од ЕУ Институт - Скопје, Општина Аеродром и детските градинки на ...
| | веќе видена | слични

Денеска се заокружува одбележувањето на Детската недела во Општина Центар. По тој повод, градоначалникот на Општината, Горан Герасимовски, се огласи на ...
| | веќе видена | слични

Децата од градинките „Корчагин“ и „13 ноември“, синоќа настапија во Паркот на франкофонијата. Програмата е во рамките на одбележувањето на Детската недела, во ...
| | веќе видена | слични

Денеска децата од второ одделение од Основното општинско училиште „Димитар Поп Георгиев Беровски“, ја посетија Општина Ѓорче Петров и заедно со своите учителки ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Започна одбележувањето на Детската недела низ општините во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: