ФИА потврди строги граници на патеката во Мексико


Луис Хамилтон и Лакс Ферстапен би можеле да бидат казнети со префрлање во последниот ред од спринт-трката (квалификации за утрешната трка) на Големата награда ...
| | веќе видена | слични

Јуки Тсунода откри дека разговарал со шефовите на Ред Бул за да ја расчистат ситуацијата по проблемот на саботните квалификации во Мексико кога беше критикуван ...
| | веќе видена | слични

Од Мерцедес велат дека проблемите со издржливоста на нивните мотори годинава се последица од борбата со Ферари во 2019 година кога италијанците имаа моќен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, при вчерашната посета на општина Ресен, одговараше на новинарско прашање поврзано со активната блокада и ...
сите 390 | | | веќе видена

Премиерот Ковачевски оцени дека иако СОНК донесе одлука да оди во штрајк тој дијалог не беше прекинат и се потврди дека нашата држава има институции и законски ...
сите 292 | | | веќе видена

Татко си го однел малолетниот син во полициска станица откако ранил друг малолетник со нож. - На 18.05.2022 во 15.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека во ...
сите 292 | | | веќе видена

Според украинскиот претседател Володимир Зеленски, руските наводи за употребено ласерско оружје сведочат за неуспехот на инвазијата. Зеленски изјави дека ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФИА потврди строги граници на патеката во Мексико

Од:
До кого (е-маил):
Порака: