Секогаш истата песна – најсиромашните први даваат пари, богатите не вадат ни 100 денари за роденден на колега

 Секогаш кога имаме роденден на работа, речиси без исклучок, се повторува истата песна. Едни исти луѓе упорно се прават наудрени и одбиваат да дадат цели 100 ...
| | веќе видена | слични

 „Ама стави си свилени трепки“, упорна е мојата братучетка, која веќе 3 пати во 3 месеци го повторува истиот макотрпен процес. „Види колку се убави. И нема да ...
| | веќе видена | слични

 Не, не е успех во животот да ти опстане мизерниот брак каде целата комуникацијата се сведува на што ќе јадеме денес и која политичка емисија ќе ја гледаме - ...
| | веќе видена | слични

Останато

Алтернатива утревечер во 18 часот има закажано седница на Централното претседателство, што беше одложена поради тридневната жалост и автбуската несреќа во ...
сите 463 | | | веќе видена

„Лиценцата на компанијата е со важност од 2018 година до 2022 година, но тоа возило не е пријавено во нашата база на податоци. Поради тоа нема добиено лиценца, ...
сите 332 | | | веќе видена

Во тек е истрага за причините на несреќата.-На еден од пациентите денеска му претстои уште една операција. Останатите пациенти се во стабилна состојба “, вели ...
сите 644 | | | веќе видена

Директорот на Институтот за судска медицина Александар Станков во изјава за МИА вели дека на местото на автобуската несреќа во Бугарија се пронајдени 44 тела и ...
сите 418 | | | веќе видена

Советот на општината општината Чаир одлучи да ги пренамени средствата за украсување за Нова година за помош за семејствата на загинатите во несреќата која се ...
сите 128 | | | веќе видена

На предлог на градоначалничката Данела Арсовска, Советот на Град Скопје на својата наредна седница ќе одлучува за доделување парична помош во знак на ...
сите 550 | | | веќе видена

Разрешувањата на првите луѓе на РЕК Битола и Осломеј предизвикаа низа реакции. Откако државната ЕСМ на местото на досегашниот директор на РЕК Битола, Златко ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Секогаш истата песна – најсиромашните први даваат пари, богатите не вадат ни 100 денари за роденден на колега

Од:
До кого (е-маил):
Порака: