Нови парламентарни избори во Бугарија на 14 ноември

2 копии

Поранешниот бугарски претседател Росен Плевнелиев ја одбил понудата на ГЕРБ на Бојко Борисов да биде нивен кандидат за претседател на изборите во Бугарија. ...
| | веќе видена | слични
8 копии
7 копии

Лидерот на ГЕРБ и поранешен бугарски премиер Бојко Борисов ги коментираше претстојните претседателски избори во земјата за време на неговата посета на градот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешните министри за економија и финансии во бугарската техничка влада – Кирил Петков и Асен Василев, денеска го претставија својот политички проект ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Поранешниот бугарски претседател, Росен Плевнелиев, го одбил предлогот на партијата на Бојко Борисов, ГЕРБ, да биде нивни кандидат за претседател на изборите ...
| | веќе видена | слични

Двајцата поранешни времени министри на Бугарија, Кирил Петков и Асен Василев, утре ќе ги претстават своите планови за учество на претстојните парламентарни ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Според најновата анкета на Галуп, доколку изборите за Националното собрание се одржат во првата половина на септември, ГЕРБ -УДФ ќе добие 22,5 отсто од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За време на коронапандемијата, а и за целиот негов мандат Венко Филипче покажа само едно, дека и во криминалот, и во одморите и забавите е со Зоран и Вице ...
сите 641 | | | веќе видена

Штрај со глад почнал Блерим Ахмети. Тој е едно од лицата уапсени за протестот во Тетово а моментно е во затворот во Шутка. Според информациите на дел од ...
сите 200 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 70 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 4.015 тестирања, а регистрирани се ...
сите 360 | | | веќе видена

Премиерот Заев купува време, министерот Филипче го чека да одлучи дали ќе ја прифати понудената оставка која министерот ја објави по трагедијата во модуларната ...
сите 709 | | | веќе видена

Истрагата за поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски е во завршна фаза, вели шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и ...
сите 275 | | | веќе видена

18 и 23 годишно лице се најмладите пациенти кои се регистрирани во вчерашната црна ковид статистика на Институт за јавно здравје. 18 годишниот пациент, без ...
сите 387 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови парламентарни избори во Бугарија на 14 ноември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: