Ристовски за тв 24: Стравот е најзастапен кај пациентите за да дојдат во болница на лекување

Владимир Ристовски интернст-кардиолог од ГОБ „8ми септември“ во емисијата 24 анализа рече дека во последните три недели има олабавување на притисокот од ...
| | веќе видена | слични

Доктор Иван Барбов невролог и директор на Клиниката за неврологија во емисијата 24 анализа истакна дека се затврија ковид центрите на клиниките и од петокот ...
| | веќе видена | слични

Доктор Мери Киријас имунолог од институтот за имунобиолгија и хумана генетика во емисијата 24 анализа рече дека се уште не е извесно дали со вакцинацијата ќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денес во билтенот на Министерството за здравство, најмладиот починат од коронавирусот е 30 годишен пациент од Валандово. Пријавени се 12 починати лица: 10 ...
сите 361 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 80 | | | веќе видена

Скопјанец ја оставил вратата од домот отклучена, пo што двајца насилници упаднале и го истепале. Насилниците упаднале во домот во скопското село Идризово и ...
сите 164 | | | веќе видена

Хрватскиот епидемиолог од Заводот за јавно здравство, Ива Пем Новосел, гостуваше во ХРТ каде зборуваше за состојбата со коронавирусот. Таа вели дека и ...
сите 174 | | | веќе видена

Нивото на вечерашната дебата покажа дека не сме сите исти. А, коалицијата која ја имаме со господинот Села и Гаши, за која Заев изрече безброј навреди, ќе го ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ристовски за тв 24: Стравот е најзастапен кај пациентите за да дојдат во болница на лекување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: