Ревизорски наоди: Акмис системот и додатоците на плата проблем во работењето на Врховниот суд

Има системска слабост при распределбата на предметите во судовите преку АКМИС системот поради што е можно нивно доцнење, утврдиле државните ревизори во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Од пожар што избувна вечерва позади скопското средно училиште „Димитар Влахов“, била зафатена тревата, информираа од Противпожарната служба - Скопје. Пожарот е ...
сите 338 | | | веќе видена

Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д директорот на Пошта на Србија Зоран ...
сите 525 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 232 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. Утринската ...
сите 372 | | | веќе видена

Србија испрати четири хеликоптери за гаснење на пожарите, објави на својата фејсбук-страница министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. – Државата е со ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ревизорски наоди: Акмис системот и додатоците на плата проблем во работењето на Врховниот суд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: