Производителите се снаоѓаат за месо за преработка, цените на саламите ќе растат

Во моментот сѐ уште нема нови цени на сувомесните производи, но дел од производителите веќе почнаа да набавуваат месо за преработка за кое плаќаат царина од 20 ...
| | веќе видена | слични

Ако денот се познава по утрото, а тоа го потврдува и посетата на туристи за време на велигденските и првомајските празници, кога имало околу шест илјади гости ...
| | веќе видена | слични

Хрватска и оваа година има потреба од сезонски работници, кои би се вклопиле во туризмот и угостителството. Платите можат да достигнат и до 1.200 евра. Бараат ...
| | веќе видена | слични

Со отворањето на границите и сѐ помасовната вакцинација, туристичката индустрија во земјава, но и во регионот и светот, се „буди“ по пандемискиот сон, а тоа ќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп се огласи по повод снимката на која се гледа како неговиот наследник Џо Бајден користи ливчиња за потсетување ...
сите 462 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска потврди дека кај уште еден пациент потврден е индискиот сој на корона вирусот. Сепак, уверува дека ...
сите 523 | | | веќе видена

Висар Муслиу се надева дека македонските фудбалерите конечно ќе ги послужи и среќата, а тие ќе одиграат максимално мотивирано против селекцијата на Холандија и ...
сите 495 | | | веќе видена

Се појави нов спот во кој се вели дека Македонија е бугарска. Бугарскиот европратеник и заменик претседател на партијата ВМРО БНД, Ангел Џамбаски, на Фејсбук ...
сите 385 | | | веќе видена

Следниот состанок на Комисијата за историски прашања меѓу Бугарија и Република Македонија ќе се одржи во октомври. Тоа е по барање на македонската страна, ...
сите 48 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ е партија која има јасна цел, а таа е напредна Македонија со заштитени национални и државни интереси. Во таа насока е и стратегијата „Македонија за ...
сите 84 | | | веќе видена

Секој претседател на ВМРО-ДПМНЕ имал свои искушенија, ама јас видов баш се, и има навистина голема вистина во цитатот дека „тоа што нема да те убие, ќе те ...
сите 186 | | | веќе видена

Власта на Заев со лопата го краде буџетот, а потоа со лажичка ги манипулира граѓаните. Откако го осиромашија народот со покачување на цената на струјата ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Производителите се снаоѓаат за месо за преработка, цените на саламите ќе растат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: