Хрватска ги отвора вратите за сезонците, можете да заработите до 1.200 евра

Хрватска и оваа година има потреба од сезонски работници, кои би се вклопиле во туризмот и угостителството. Платите можат да достигнат и до 1.200 евра. Бараат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Седејќи на терасата Де Маго, државниот секретар задолжен за туризам, Французите кои живеат во странство и Франкофонијата, Жан-Батист Лемоан, зборувајќи за ...
| | веќе видена | слични

Ако денот се познава по утрото, а тоа го потврдува и посетата на туристи за време на велигденските и првомајските празници, кога имало околу шест илјади гости ...
| | веќе видена | слични

Турција, Грција, Црна Гора, Албанија, но и поегзотични дестинации за патување им се отвораат на македонските граѓани ова лето, велат туристичките работници кои ...
| | веќе видена | слични

Македонија е една од ретките земји во Европа, која вовела мерки за директна помош на неформалните работници, обезбедувајќи парична помош за домаќинствата и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Туристичките агенции очекуваат заживување на летната сезона поради отворањето на Грција за македонските државјани. За само 24 часа откако беше објавена веста ...
| | веќе видена | слични

Додека туристичката сезона започнува со нејзиното отворање кај одредени европски дестинации, во Македонија од минатиот месец се најавува мерката од шестиот ...
| | веќе видена | слични

Индустријата и трговијата најкритични за работниците. Агенцијата за вработување регистрира дека во овие сектори минатиот месец се поделиле најмногу откази. Во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 65 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 505 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Трансатлантското партнерство останува камен-темелник на нашата колективна безбедност. Денеска ќе ги утврдиме насоките за улогата на Алијансата во актуелните ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хрватска ги отвора вратите за сезонците, можете да заработите до 1.200 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: