Лондон: Полицијата ќе има пристап до информациите за самоизолација на граѓаните

2 копии

Британската полиција доби пристап до податоците за жителите на кои им е наредено да се изолираат, објави британското Министерство за здравство. Портпарол на ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Европа ќе следи Ковид-19 контакти и преку граници. Германија, Ирска и Италија донесоа одлука за соработка, и апликациите за следење на контакти ќе следат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од денеска почнува да работи порталот за интероперабилност помеѓу електронските апликации за следење на заразените со Ковид-19 во ЕУ, јави дописничката на МИА ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во моментов Комисијата за здравство расправа по амандманот од законот за заштита на населението за заразнио болести кои се однесува на задолжителното носење ...
сите 296 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден беа регистрирани 628 случаи со Ковид-19 од 2236 тестирања и 15 починати пациенти од кои седум од Скопје. Исто така регистрирани беа ...
сите 397 | | | веќе видена

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
сите 100 | | | веќе видена

„Поради високата загаденост на воздухот, паралелно со пандемијата на КОВИД апелирам бремените жени да се ослободат од работа, и во приватен и во државен ...
сите 133 | | | веќе видена

Зоран Заев се крие од македонската јавност и не сака да го каже својот став за Гоце Делчев и македонскиот јазик. Заев спрема Декларација на договорот со ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лондон: Полицијата ќе има пристап до информациите за самоизолација на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: