Скопје - Јавна анкета за „Голем ринг“

Во општина центар Јавна анкета за „Голем ринг“ Општина Центар денеска во 10 часот ќе спроведе јавна презентација на предлогот за детален урбанистички план „Голем ринг - јужен дел - запад“, во урбаната заедница „Мирче Ацев“. Планот ќе остане на јавна анкета десет работни дена. Со него се опфатени границите на север до коритото на реката Вардар, на северо-исток до булеварот ВМРО и Даме Груев, југо-исток до булеварот Мито Хаџивасилев-Јасмин и на запад до булеварот Свети Климент Охридски.
| | веќе видена | слични

Останато

Постапката за разрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски во Собранието на Република Македонија е целосно незаконска, а тоа го потврди и Антикорупциската ...
сите 339 | | | веќе видена

Денеска на пладне по телефон ќе разговараат македонскиот премиер Зоран Заев и српскиот претседател Александар Вучиќ за последните недоразбирања на релација ...
сите 467 | | | веќе видена

Абдул Рахман Мешках (18), кој уби две жени и рани осум лица, се изјасни виновен, но негираше дека нападите му биле мотивирани од тероризам, наведе неговиот ...
сите 158 | | | веќе видена

Во врска со реакцијата на Министерството за одбрана на говорот на претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов на прославата на 18 Август, Денот на ...
сите 96 | | | веќе видена

Екипата на Струмица Денес има можост ексклузивно да разговара со Aлександар T., момчето од Струмица, единствениот Македонец кој беше сведок во ужасниот ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопје - Јавна анкета за „Голем ринг“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: