Нови директори на клиниките за ортопедија и за дигестивна хирургија

Универзитетска клиника за дигестивна хирургија доби нов в.д. директор, откако досегашниот доц. д-р Никола Јанкуловски замина на позицијата в.д. ректор на Медицинскиот факултет. На негово место во клиниката вчера беше именуван проф. д-р Александар Караѓозов.Нов в.д. директор доби и Клиниката за ортопедски болести. На местото на досегашниот проф. д-р Ѓорѓи Зафировски, седна д-р Илир Хасани од Клиниката за трауматологија. Д-р Зафировски поднесе оставка лани во септември.
| | веќе видена | слични

Останато

Имаме одземена држава. Дојдоа на власт со сурова злоупотреба на судбини. А денес нема недела да не ни се случи по некоја смрт на дете, некое претепано бебе, ...
сите 90 | | | веќе видена

Измените во изборниот законик со кои членовите на ДИК би се бирале во скратена постапка веќе се доставени во Собрaнието, но Владата и дава шанса на опoзицијaтa ...
сите 146 | | | веќе видена

Поранешниот италијански репрезентативец, Кристијан Панучи кој сега ја предводи селекцијата на Албанија ја посочи најголемата грешка во неговата импресивна ...
сите 116 | | | веќе видена

Португалскиот фудбалер, Кристиано Роналдо вчера и официјално беше претставен како ново засилување на Јувентус. Роналдо во текот на вчерашниот ден успешно ги ...
сите 142 | | | веќе видена

Разрешувањето на Боро Стојчев е димна завеса за вистинсксите криминали и нивните извршители кои се наоѓаат во врвот на власта. СДСМ е партија, водена од Зоран ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови директори на клиниките за ортопедија и за дигестивна хирургија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: