Нови директори на клиниките за ортопедија и за дигестивна хирургија

Универзитетска клиника за дигестивна хирургија доби нов в.д. директор, откако досегашниот доц. д-р Никола Јанкуловски замина на позицијата в.д. ректор на Медицинскиот факултет. На негово место во клиниката вчера беше именуван проф. д-р Александар Караѓозов.Нов в.д. директор доби и Клиниката за ортопедски болести. На местото на досегашниот проф. д-р Ѓорѓи Зафировски, седна д-р Илир Хасани од Клиниката за трауматологија. Д-р Зафировски поднесе оставка лани во септември.
| | веќе видена | слични

Останато

Зошто се разликуваат позициите на премиерот Заев за „Монструм“ пред да седне во владејачката фотелја заедно со Ахмети и денес? Контрадикторните изјави на ...
сите 204 | | | веќе видена

На социјалните мрежи голем интерес предизвика забавата со зурли и тапани на вчерашното отворање на автопатот Демир Капија-Смоквица. Најголемиот број коментари ...
сите 182 | | | веќе видена

Дали омразата кон жените била мотив на напаѓачот со комбе? На тоа упатува не само изборот на жртвите, туку и неговите изјави на социјалните мрежи пред да го ...
сите 88 | | | веќе видена

Охридските еколози од Грашница се против изградба на регионална депонија во Дебрца или на било која друга локација. Нивниот предлог е да се продолжи со веќе ...
сите 53 | | | веќе видена

„Со чочек и сечење на црвена лента свечено беше пуштено во употреба новото триаголниче", пишува на фејсбук страната „Штипски Актуелности", а се работи за ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови директори на клиниките за ортопедија и за дигестивна хирургија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: