Мендух Тачи и Али Алиу онемеа на дебата на албанската ТВ Клан

Naslovnica Dokumenti Ekskluzivno: Objavljujemo dokument njemačkog BND-a o vezama Osmanija i vlasti na Kosovu Ekskluzivno: Objavljujemo dokument njemačkog BND-a o vezama Osmanija i vlasti na Kosovu Oct 08, 2009 at 09:38 PM Dokument njemačkog BND-a, nastao kao specijalna analiza 22. veljače 2005. godine, otkriva tajne veze kosovskih vlasti s balkanskim kriminalnim podzemljem, ali jednako tako otkriva i činjenicu kako je BND još 2005. godine otkrio moguću buduću ekspanziju kriminalnog klana Osmani, te ih je uvrstio među ključne igrače balkanskog kriminalnog poretka na Kosovu. Ova strogo povjerljiva analiza inkriminira najviše političke dužnosnike na Kosovu, bivše i sadašnje premijere i čelnike parlamentarnih političkih stranaka, te dokazuje njihovu povezanost s organiziranim kriminalom, međunarodnim krijumčarenjem ljudi, droge, oružja, cigareta, te razotkriva imena i prezimena osoba koje su vodeći igrači balkanskog kriminalnog podzemlja na Kosovu koje danas u cijelosti kontrolira kriminalni ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 187 | | | веќе видена

Националниот празник Денот на македонската револуционерна борба, или популарно Денот на ВМРО, се одбележува денеска како неработен ден. На денешен датум во ...
сите 329 | | | веќе видена

Северна Македонија вчеравечер доби речиси неподелена поддршка од најголемите политички групации во Европскиот парламент за почеток на преговорите со ЕУ. Повеќе ...
сите 553 | | | веќе видена

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 922 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Мајк Помпео го поздрави ратификувањето на Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО. Во неговата изјава, која денеска ...
сите 174 | | | веќе видена

Не Бугарите, туку Македонците треба повеќе да се грижат за решавањето на историските прашања, рече министерката за надворешни работи на Бугарија Екатерина ...
сите 475 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мендух Тачи и Али Алиу онемеа на дебата на албанската ТВ Клан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: