Нова линија „60“ од Сарај до Матка

Нова линија „60“ од Сарај до Матка Нова автобуска линија со број „60“ на делницата од Сарај до Матка ќе сообраќа во неделите и за државните празници. Одлуката да се надополни постојниот возен ред со оваа линија ја донесе Градот, а целта е да се подобри пристапноста и сообраќајната комуникација на граѓаните до ова излетничко и туристичко место. Од Сарај за локалитетот Матка автобус ќе поаѓа рано наутро во 8 часот, а потоа следниот ќе трга во 12,30 часот. Уште три автобуси ќе има во 14 часот, во 15,10 и во 18,40 часот. И од Матка кон Сарај ќе има автобус рано од 8,30 часот, а потоа следните поаѓања се прецизирани за 13,30, 14,30, 15,30 и 19,10 часот. (Сн.К.)
| | веќе видена | слични

Останато

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ вечерва оддржува седница на централниот комитет во седиштето на партијата. Највисоко на агендата на вечерашниот состанок се очекува ...
сите 285 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски. ВМРО-ДПМНЕ беше вчера под ...
сите 140 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 101 | | | веќе видена

Француските медиуми, кои денеска опширно коментираат и прераскажуваат за комеморацијата по повод 100 години од завршувањето на Првата светска војна во Париз и ...
сите 193 | | | веќе видена

– Политичкиот прогон во Република Македонија од ден за ден завзема се поголеми размери. Полициската хајка која се одвиваше во текот на вчерашната вечер ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нова линија „60“ од Сарај до Матка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: