Се ближи кон крај истрагата за смртта на Владо Танески

Се ближи кон крајот истрагата за Владо Танески, кичевскиот новинар осомничен за серија убиства кој беше најден удавен во кофа со вода во тетовскиот затвор. Сите информации и докази, како што тврдат нашите извори, се дека Танески не се самоубил, туку бил убиен. Истрагата е се уште насочена кон непознати сторители, но доказите со кои располагаат органите на истрагата укажуваат дека постојат осомничени за неговото наводно убиство што се случи на 23 јуни годинава.

Готова е графолошката анализа на ракописот на Танески на двете проштални писма што тој ги остави зад себе, која беше извршена во форензичната лабораторија на МВР. Од тетовското обвинителство одбиваат да соопштат какви било детали од истрагата.

- Предметот се работи. Она што останува е да се заокружи истрагата и со сите докази и документи ќе се објави во јавноста. Автентичноста на ракописот и сите докази со кои располагаме одат заедно, па од тие причини не можеме да соопштуваме детали. Не е едноставно да се води истрага против ...
| | веќе видена | слични

Останато

Непримерна, со речник што може да навреди цели категории наши граѓани, вака претседателот Стево Пендаровски ја оцени изјавата на премиерот Зоран Заев кој рече ...
сите 392 | | | веќе видена

Веќе еден месец во притвор се Бојан Јовановски попознат како Боки 13 и Зоран Милески попознат како Зоки Кичеец осомничени за изнудување на милионскиот рекет од ...
сите 378 | | | веќе видена

Ниту една идеја и начин на делување не е исклучен за да се симне оваа влада од власт, најавуваат од ВМРО-ДПМНЕ. Генералниот секретар на партијата Игор Јанушев ...
сите 294 | | | веќе видена

Меѓународната заедница деновиве е едногласна во барањето до властите во Северна Македонија во врска со случајот „Рекет“ да покажат на дело дека во земјата има ...
сите 140 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 159 | | | веќе видена

Бојан Јовановски, познат како Боки 13, кој во Скопје беше уапсен поради рекетирање на бизнисменот Јордан Орце Камчев, според пишувањата на Курир.рс 1,5 милиони ...
сите 101 | | | веќе видена

Пред да се случи кобниот момент кога осомничениот кој е во притвор извадил нож и му го забил во гради на момчето Никола.Х од скопско Ново Лисиче, се случувала ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се ближи кон крај истрагата за смртта на Владо Танески

Од:
До кого (е-маил):
Порака: