Скопје - „Изгребаната“ улица девет месеци чека асфалт

Улицата Загрепска во Капиштец речиси цела година е оставена со дупки и со изгребан асфалт, а тамошните жители се уште се надеваат дека некој ќе се сети и ќе ја поправи. Граѓаните од населбата, кои секојдневно поминуваат оттука, велат дека веќе ги искршиле автомобилите и загубиле нерви обидувајќи се да стигнат до дома. Патот бил раскопан од ноември, кога тука се вршеле градежни работи, а потоа и целата подлога на коловозот била отстранета. Неодамна, кога била асфалтирана улицата во продолжение на Загрепска, се надевале дека конечно, по девет месеци и тие ќе се спасат од уличните дупки, но работите запреле. За ваквата состојба на улицата, која минува покрај црквата „Свети Јован Крстител“ и продолжува кон Заводот за рехабилитација, како што велат жителите, никој од локалните власти досега не се заинтересирал. - Уште од ноември улицата стои со изваден асфалт и со дупки. Скршените парчиња од асфалтот се оставени на тротоарите, па и по нив тешко е човек да се движи. Оттука повеќе не се проаѓа затоа што си ги ...
| | веќе видена | слични

Останато

Но постои и дополнителен мотив, по се изгледа личен мотив кај портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов за да така отворено лаже и да манипулира за овој случај. ...
сите 337 | | | веќе видена

Ларис Гаисер, новинарот од Словенија кој на италијанскиот медиум „Ла верита“ објави снимки за аферата „Рекет“ за Пресинг ТВ најавил „завршен удар“, но не кажал ...
сите 129 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопје - „Изгребаната“ улица девет месеци чека асфалт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: