Врз основа на членовите 34, 35, 36, 37 и 38 од Законот за вонпарнична постапка, бараме од судот да поведе постапка за одземање на деловна способност на ...
сите 204 | | | веќе видена

Над 17 години затвор за Американец, кој удара, ...

Стара снимка од вежбањето на Жан Клод Ван Дам ...

(Видео) Тесла го произведе својот прв камион на ...

Превозниците ги паркираа автобусите на ...

Превозниците ги паркираа автобусите на ...

Од Автокоманда до Центар преку Бит пазар за ...

(ВИДЕО) Неверојатни факти за Вашите очи

ВИДЕО | Балканскиот дуел во НБА за Богдановиќ

ТЈ: Роналдо плаче за гол, ќе слави ли Србија?

Изненадување во НБА: Балканското дерби за ...

Детроит славеа во Далас – Хејс ги засени Дончиќ и ...

Валенсија ја продолжи резултатската криза на ...

Јапонија ја шокира Шпанија и како првопласирана ...

Прекрасна компилација од поларната светлина над ...

Попов: Ќе ја искористиме оваа прилика да ја ...

Случајот обелоденет по две години! Разрешена ...

Муцунски: Младите од ВМРО-ДПМНЕ праќаат порака ...

Ноември ѝ донесе рекордна продажба на Kia во ...

Стојаноски: Укинување на прогресивното ...

Добивање цемент со примена на циркуларна економија

„Исламската држава“ назначи нов лидер

Овој рецепт ќе ве изненади: Лисната погача со ...

Здрав колач со јаболка: Нема брашно и масло, а ...

Слушачка промоција на првиот албум на бендот ...

Неверојатни футуристички градови што се градат во ...

Прв тизер трејлер за документарецот на Хари и ...

Котевски: Дали во РЕК Битола се врши мобинг врз ...

ВИДЕО| Проф. Методи Хаџи Јанев: Приватниот сектор ...

ТОРТА СО МАЛИНИ И АФИОН! Кралица на празничната ...

(Видео) Се фалел со „Ferrari“, а возел „Toyota“

ВИДЕО ИНТЕРВЈУ | Давор Пехчевски ЕКО – свест: ...

Ленче Здравкин и Денис Јанкуловски се добитници ...

Николоски на Конференција за ЕУ: Корупцијата во ...

(ВИДЕО) Интервју со Маричиќ: ЕУ инвестира ...

ВИДЕО ИНТЕРВЈУ | Проф. Борче Давитковски: ...

НАЈАВЕНА ГОЛЕМА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА НА КОВАЧЕВСКИ, ...

Франција поднесе жалба до ФИФА за голот на ...

(Видео)Тренчевска: Социјална реформа на дело – ...

ВИДЕО | Што да очекуваме денес во Катар: Хрватски ...