Миленко на својот портал ,,Дудинка” собира донации за да може да си ги плати скапите патувања ширум Европа каде ќе може да го луксузира газот и мевот по луксузни базени, џакузија, да пие скапи вина и да ждере козји бутови. Додека народот од нив гладува 11 години Миленко сега дури и бара донации, заедно со неговите стопани Груевци аздисани од милионите веќе немаат ни чувство за достоинство и за срам и се фалат со богатството пред очите на народот. Миленко пред камерите во својата прва емисија ждереше бут од коза купен во Италија кој чини сигурно стотици евра и пиеше вино купено во Шпанија исто скапо неколку стотици евра! Затоа народе ни денар да не му дадете на овој вол кој 11 години се гои на маката и трудот на работникот во Македонија преку рацете на Грујо и ВМРО-ДПМНЕ исто како што коњ што се зоби со рака.
| | веќе видена | слични

(Видео) Зидан: Роналдо не го заслужи црвениот ...

Хет-трикот на Фалкао му донесе победа на Монако ...

Видете со што се занимава Џим Кери!

(ВИДЕО) Препорака за филмови денес, 14. август, ...

(ВИДЕО) Препорака за филмови денес, 14. август, ...

(ВИДЕО) Препорака за филмови денес, 14. август, ...

Временските неприлики предизвикаа проблем кај ...

Од една марама, 30 парчиња облека: Немам што да ...

Нејмар со деби гол за ПСЖ (ВИДЕО)

“Кралевите” газат ли газат, Барселона на колена ...

Кои писатели заработуваат најмногу?

Кои писатели заработуваат најмногу?

Кои писатели заработуваат најмногу?

Нови трејлери на филмови и серии што мора да ги ...

Нови трејлери на филмови и серии што мора да ги ...

Нови трејлери на филмови и серии што мора да ги ...

Во драматичен финиш Лацио го совлада Јувентус за ...

ВМРО ДПМНЕ бара одговорност за инцидентот во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Таравари молчи за смртта на 25 ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ врши класична партизација на ...

Македонските кошаркари му се реваншираа на Косово

Дождот донесе прекин на екстремно високите ...

Пеколно Ел Класико: Измислен пенал, еврогол и ...

Пеколно Ел Класико: Измислен пенал, еврогол и ...

Бодибилдер си го скрши вратот обидувајќи се да ...

Како стружанецот Славчо Попоски ги предвидува ...

Одбележана годишнината од Рамковниот договор под ...

Може ли и јас да поиграм..... (Видео)

Убавина која не сте ја виделе: Видео снимка од ...

Инцидент во партискиот штаб на ВМРО - ДПМНЕ - ...

Разговор со Мухамед Халили – Дали имаме политичка ...

Лицата со оштетен вид и хендикеп ќе гласаат ...

Пред да станат планетарно познати беа само обични ...

Пред да станат планетарно познати беа само обични ...

Моќен старт на Јунајтед

Зврлевски ќе си поднесе оставка – нова финта на ...

ОЛИВЕР СИ УЖИВА ВО СВ.НАУМ: Додека малиот Д.Т. ...

(ВИДЕО) Хасе не успеа да го победи ама затоа го ...

Високите температури ќе ги преполови приносите на ...