Знаете ли колку е лесно некому да му ставите дрога за силување во пијалокот!?


Повеќето луѓе не мислат на тоа дека некој може да им стави дрога во пијалокот. Знаеме дека тоа може да се случи, но ни се чини дека тоа е нешто што им се случува на другите луѓе, некаде далеку. Веројатно никој при излегувањето не помислува постојано да ја контролира чашата или да гледа како пијалокот се точи пред него.
| | веќе видена | слични

Останато

Албанскиот аналитичар Арсим Зеколи, кој најави дека ќе го бојкотира референдумот за промена на името, сега предвидува црно сценарио на 30-ти септември. Тој ...
сите 17 | | | веќе видена

Најмоќната земја-членка на Европската Унија, Германија, реши целосно да се вложи за успех на референдумот. Министерот за Европа, Михаел Рот, во краткиот ...
сите 91 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин Офис, Сер Алан Данкан. На ...
сите 283 | | | веќе видена

Вардар ја продолжи победничката серија во СЕХА Газпром лигата со триумфот над Стеауа Букурешт, 27-21 (15-11), истовремено поставувајќи нов клупски рекорд. ...
сите 122 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Знаете ли колку е лесно некому да му ставите дрога за силување во пијалокот!?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: