Зошто „Еуросиг“ купила земјиште по цена значајно повисока од референтните пазарни цени?

Ревизорите утврдиле дека осигурителна компанија „Еуросиг“ купила земјиште за 1,8 милиони евра. Според нивни констатации таа цена е значајно повисока од ...
| | веќе видена | слични

Наредба за докапитализација со 865.000 евра добила Осигурителната компанија „Еуросиг“ од Агенцијата за супервизија на капиталното осигурување. Податоците ...
| | веќе видена | слични

Останато

Го поздравуваме договорот за Законот за финансирање на политичките партии и договорот околу организирање избори со техничка влада, изјави Билал Касами од Беса ...
сите 655 | | | веќе видена

Речиси 90 отсто од недвижниот и движен имот на Трансмет е замрзнат, односно обезбеден од страна на СЈО. Откако пресудата ќе стане правосилна, нема да има ...
сите 131 | | | веќе видена

Измислените скандали и лажните наводи на ВМРО-ДПМНЕ нема да го сокријат фактот дека токму оваа партија 11 години ги крадеше граѓаните заради енормно богатење ...
сите 216 | | | веќе видена

Во скусен состав од четворица партиски лидери, како што сака претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, со премиерот Зоран Заев (СДСМ), Али Ахмети (ДУИ) ...
сите 311 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто „Еуросиг“ купила земјиште по цена значајно повисока од референтните пазарни цени?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: