Завршна активност од Проектот „Различни, а сепак исти“ на ОУ „Дебрца“

4 копии

Втората регионална конференција на најдобри наставници на поранешна Југославија под мотото „Светот на образование ги брише границите“ се одржа во Будва од 30 ...
| | веќе видена | слични

Наредните денови на ред се наставничките совети за постигантиот успех. Во училиштето „Браќа Миладиновци“ се чувствува атмосферата на заминуавњето на учениците, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Анета Велковска и Жаклина Ристовска од основното училиште „Браќа Миладиновци“ од општина Аеродром се наградени со признание „Најдобар наставник во земјите од ...
| | веќе видена | слични

Четри наставници од ООУ „Кочо Рацин“ од Кратово по пет години работа во ова училиште со договор на определено, наместо да добијат договор кој ќе го регулира ...
| | веќе видена | слични

Анета Велковска од основното училиште ,,Браќа Миладиновци"- Аеродром доби ТИТУЛА НАЈДОБАР НАСТАВНИК ВО ЗЕМЈИТЕ ВО ПОРАНЕШНА ЈУГОСЛАВИЈА. Од 30 мај до 2 јуни ...
| | веќе видена | слични

Охрид/Будва, 6. јуни 2019 (ОХРИДПРЕС) – Наставникот Виолета Петковска од ОУ „Кочо Рацин“ зеде активнос учество на конференцијата „Светот на образованието ги ...
| | веќе видена | слични

Изминатиот викенд во Будва, Црна Гора се одржа Втората Регионална конференција „Светот на образованието ги брише границите“ во организација на Асоцијацијата на ...
| | веќе видена | слични

Виолета Петковска, професор по одделенска настава од ОУ „Кочо Рацин“, со постер презентација учествуваше на образовна конференција во Будва. Професорката по ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 187 | | | веќе видена

На четвртиот ден од пробниот попис на населението кој се одржува во 13 општини, Заводот за статистика се соочува со тecнички пpoблеми при анкетирањето со пomош ...
сите 140 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 96 | | | веќе видена

Борис Џонсон го зацврсти своето водството во трката за нов лидер на конзервативната партија и премиер на Обединетото Кралство. Во вториот круг од гласањето ...
сите 99 | | | веќе видена

Димитар Андоновски за македонската публика е најпознат како пејач и автор, како соло-изведувач и во поново време како вокалист на „Тајфата“, но веќе неколку ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Завршна активност од Проектот „Различни, а сепак исти“ на ОУ „Дебрца“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: