Воената парада одложена за една година


3 копии
2 копии

На воена парада во рускиот град Курск се случил инцидент кога еден од тенковите кој парадирал се излизгал од камионот за транспорт и се превртел. Т-34 се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 159 | | | веќе видена

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск и претседателот на Европска комисија Жан-Клод Јункер побараа од Велика Британија да се изјасни за намерите откако ...
сите 202 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 616 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Воената парада одложена за една година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: