Вмровската елита добива привилегирано лекување

Врските и партиските книшки се тие на кои лекарите на скопските клиники треба да им обрнат посебно внимание, порачувале некои директори, дознава „Шпиц“. Неколку лекари од скопскиот Клинички центар, во претходната недела биле викани како војници на рапорт во канцелариите на своите директори, за да добијат прецизни инструкции кои пациенти се на приоритетните листи во дел од клиниките и каков специјален третман треба да имаат, неофицијално дознава „Шпиц“. Врските и партиските книшки се тие на кои лекарите на скопските клиники треба да им обрнат посебно внимание, иако во целата ситуација животот и здравјето на болните треба да биде приоритет, коментираат дел од здравствените стручњаци. Според неофицијалните информации до кои дојде „Шпиц“, дел од разговорот меѓу лекарите и нивните надредени се одвивал и во насока дека тие не може „тајно“ да комуницираат со новинарите што се критички настроени кон владиниот врв. Затоа, за да не му се направат дополнителни проблеми на медицинскиот персонал, „Шпиц“ реши да ...
| | веќе видена | слични

Останато

„По синоќешниот немил настан што се случи во зградата на булеварот Кузман Јосифовски Питу број 15 во станбено-деловниот комплекс „Скопјанка“ во Аеродром, кога ...
сите 161 | | | веќе видена

Зоврива револтот по грозоморното убиство на Алил Бекир, кој беше убиен и запален од полицаецот Енвер Тоска, пред една недела во прилепското село Беловодица, ...
сите 163 | | | веќе видена

Дигитални мерачи на брзина ќе бидат поставени во близината на пет средни училишта во Скопје. Овие инструменти постојано ќе ја детектираат брзината со која ...
сите 138 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Битола поднесе кривична пријава против Ф.С.(28) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“. ...
сите 81 | | | веќе видена

Министерот за финансии Драган Тевдовски денеска изјави дека поддржува наоѓање решение со кое ќе се овозможи пензионерите без дополнителни приходи да немаат ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вмровската елита добива привилегирано лекување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: