Викенд книга: „Големи мали лаги“ – Лиен Мориарти

Што се крие зад затворените врати во домовите на нашите пријателки?Наша оценка: 9/10Ваша оценка: (Нема гласови)Loading...Нецели две години откога „Тајната на сопругот“ на Мориарти брзо и лесно се искачи на листата на најпродавани според „Њујорк тајмс“, а Мориарти веќе има уште еден бестселер и за наша голема среќа преведен и на наш македонски, за да можеме на раат да уживаме во уште една возбудлива драма. Дефинитивно има нешто во книгите на Мориарти, кое иако не можам да го дефинирам точно, прави да бидам нејзин фан. Слично како и „Тајната на сопругот“, „Големи мали лаги“ ме фасцинира со лесниот, но истовремено и детален и богат стил на раскажување, совршено доловување на драматичните моменти, лесниот хумор и дозата мистерија која ве остава фокусирани и заинтригирани до самиот крај. Просто ќе се чудите колку лесно ви поминале низ прсти овие речиси 400 страници кои ве водат низ животите на неколку жени кои се далеку покомплицирани отколку што изгледа.Замислете мало предградие покрај плажа, како од соништата. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија. ...
сите 226 | | | веќе видена

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 41 | | | веќе видена

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 131 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 71 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 29 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена

Ни пристигна и таа прекрасна есен, според многумина најубаво годишно време … Сепак, Меркур е денес во квадрат со Сатурн, а почетокот на есента се карактеризира ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Викенд книга: „Големи мали лаги“ – Лиен Мориарти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: