(Видео) СЈО го објави седмиот по ред извештај


Седмиот шестмесечен извештај на СЈО за периодот 15- ти септември 2018 година до 15-ти март 2019 година ги опфаќа податоците за донесени пресуди, покренати ...
| | веќе видена | слични
3 копии
12 копии

Специјалното јавно обвинителство денеска го објави редовниот шестмесечен извештај за својата работа и во него се вели дека во извештајниот период акцент бил ...
| | веќе видена | слични

Специјалното јавно обвинителство во последниот свој шестмесечен извештај откри дека на хард дискот најден во канцеларијата во УБК, која ја користел свиркачот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кривичниот суд во Скопје три и пол месеци го нема оценето вториот обвинителен акт за случајот на СЈО со кодно име „Талир“. Од судот за „Макфакс“ потврдија дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Поранешниот шеф на британската дипломатија Борис Џонсон, кој беше еден од најжестоките критичари на Договорот за Брегзит, што го постигнаа Владата во Лондон и ...
сите 288 | | | веќе видена

Вчерашното соопштение на Министерството за правда во кое беше наведено дека законот за јавно обвинителство со кое се одредува идниот статус на Специјалното ...
сите 111 | | | веќе видена

Ниски температури и снег има во Далмација. На врвот на Брач на Видова гора наврна снег, а температурите паднаа за 15 степени во однос на температурите за ...
сите 205 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ денеска изјави дека власта нема да исполни ниедно барање на опозицијата и ги повика граѓаните да не ги ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) СЈО го објави седмиот по ред извештај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: