Пари - Нов деловен центар на „Униор комерц“

Рачни алати со врвен квалитет, произведени од висококвалитетен челик, се производите што на словенечкиот „Униор“, како најголем и најстар европски производител на клешти, му носат светска препознатливост. „Униор комерц“, македонскиот застапник на фирмата, доби нов деловен центар, кој свечено ќе биде пуштен во употреба в понеделник. Објектот е сместен во околината на скопската населба Илинден. Изградбата беше почната во март 2010 година, а сега фирмата располага со три нивоа, административен дел и сала за состаноци, магацин, како и продавница за алати. Првиот човек на компанијата во Македонија, Мирче Сергиевски, „Униор комерц“ го претставува како компанија со една цел, да се зближи со клиентите. - Секоја фирма мора да има своја цел, па така и „Униор“ работеше напорно за да ја постигне таа цел, а тоа е да бидеме поблиску до клиентите, да покажеме квалитет во сервисот и во доставата, како и да прикажеме новитети - објаснува Мирче Сергиевски, првиот човек на „Униор комерц“. „Униор“ спроведува бизнис во ...
| | веќе видена | слични

Со инвестиција вредна 1,3 милиони евра Униор комерц Скопје ги проширува деловните капацитети со отворање нов објект во населбата Илинден. Современо уреден и целосно опремен, новиот деловен простор се состои од изложбен салон, магацин и административен дел. Само во опрема компанијата вложува 115.000 евра. Од Униор комерц очекуваат во следните четири години да ја зголемат продажбата за 6%, на ниво од два милиони евра. “Тајната на успехот е храброста и преземањето ризик во вистинскиот момент. Ние трпеливо се соочуваме со сите проблеми кои ни се најдоа на патот и се обидуваме со сите сили да ги надминуваме и да чекориме напред. Многу ангажирање, одлична организација и верба се клучните работи за успехот“, изјави генералниот менаџер на Униор комерц, Мирче Сергиевски. Униор е еден од најголемите и најстарите европски производители на клешти и друг вид рачен алат со врвен квалитет. Долгогодишното искуство и меѓународната репутација на компанијата го поврзуваат производството на старите алати со најсовремените ...
| | веќе видена | слични

Компанијата „Униор“ денеска отвора нов деловен центар во населбата Илинден, кој опфаќа административен и продажен дел. Изградбата на деловниот центар почна во март минатата година. Изведувач на проектот беше Прототип од Скопје, а инвестицијата е вредна 1.307.000 евра, од кои опремата чини 115.000 евра. Мирче Сергиевски, директорот на „Униор“ вели дека целта на отворањето на новиот деловен центар е да се биде поблиску до корисниците, подобрување на сервисот и доставата и прикажување на новитети во областа. Со изградбата на деловниот објект се планира зголемување на продажбата и бројот на вработени. Од компанијата планираат зголемување на продажбата од годинава до 2015 година да порасне од 1.589.000 евра на два милиони евра, односно пораст од 6 отсто, а бројот на вработени од постоечките 14 да се зголеми на 20. „Униор“ е еден од најстарите и најголемите европски производители на клешти и друг вид рачен алат со врвен квалитет. Фирмата во Скопје е формирана на 8 јуни 1992 година, како друштво со ограничена ...
| | веќе видена | слични

„Униор“ со нов деловен центар во населба „Илинден“ Компанијата „Униор“ денес свечено ќе го отвори новиот административно деловен продажен центар во населба „Илинден“. Станува збор за инвестиција вредна 1.307.000,00 евра, со вградена опрема во вредност од 115.000 евра. „Униор“ кој важи за еден од најстарите и најголемите европски производители на клешти и друг вид рачен алат со врвен квалитетвелат дека до 2015 година очекуваат продажбата да досигне до 2 милиони евра или раст за 6 отсто во однос на досегашните приходи. Што се однесува до бројот на вработени, „Униор“ планира зголемување и тоа за 6 отсто. „Униор“ во Скопје е формирана на 8 јуни 1992 година, како друштво со ограничена одговорност со доминантен капитал на „Униор Зрече“ од Словенија.
| | веќе видена | слични

Новиот деловен центар на компанијата „Униор“, кој се наоѓа на автопатот Скопје-Куманово во населбата Илинден, свечено ќе биде отворен в понеделник. Зградата е целосно опремена со нова опрема и опфаќа административен и продажбен дел. Изградбата на деловниот центар почна во март минатата година. Изведувач на проектот беше „Прототип“ од Скопје, а инвестицијата е вредна 1.307.000 евра, од кои опремата чини 115.000 евра, јави МИА. Директорот на „Униор“, Мирче Сергиевски, рече дека целта на отворањето на новиот деловен центар е да се биде поблиску до корисниците, подобрување на сервисот и доставата и прикажување новитети во областа. Со изградбата на деловниот објект се планира зголемување на продажбата и на бројот на вработени. Од компанијата планираат зголемување на продажбата од годинава до 2015 година да порасне од 1.589.000 евра на 2 милиона евра, односно пораст од 6 отсто, а бројот на вработени од постојните 14 да се зголеми на 20.
| | веќе видена | слични

Останато

Полицијата 24 часа на ден ги чува таблите со новото име Северна Македонија, за да не бидат уништени и ишкртани како оние за автопатот Пријателство, пишува ...
сите 336 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата од 13 февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават во ...
сите 290 | | | веќе видена

Претседателот на партијата„ Алтернатива“ која настана по расколот во „Беса“, Африм Гаши по средбата со премиерот Заев изјави дека за партијата е повеќе ...
сите 212 | | | веќе видена

Професорката Гордана Силјановска, кандидатката за Претседател на Република Северна Македонија, на својот ФБ профил објави фотографија на која е со првиот ...
сите 162 | | | веќе видена

Двајца пациенти денеска беа пуштени на домашно лекување од болницата „8-ми Септември“. Пациентите ги пречекаа нивните роднини. Тие беа во добра состојба, но не ...
сите 198 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст" што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 136 | | | веќе видена

Самопрогласениот времен претседател на Венецуела, Хуан Гуаидо ја повика војската да дозволи влез на хуманитарната помош за Венецуела, која се очекува да ...
сите 123 | | | веќе видена

Фирмата „Авто мото здружение Гостивар“, чиј сопственик е газдата на „Дурмо турс“, минатата година имала забрана да врши технички преглед на возила. Забраната е ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пари - Нов деловен центар на „Униор комерц“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: