ЛДП: Повредени граѓани од лошите улици во Битола (Видео)


ВМРО - ДПМНЕ и нивниот миленик градоначалникот на Битола, Владимир Талески, и покрај тоа што потрошија скоро 250 милиони евра во изминатите неколку години, немаат желба да го подобрат животот на битолчани.Тоа го покажува улициата Кузман Шапкарев која е во катастрофална состојба, рече на денешната прес конференција советникот на ЛДП во Советот на Општина Битола, Александар Касапов. - Улицата Кузман Шапкарев е во катастрофална состојба не месец, два или година, две туку повеќе од осум години. Како резултат на катастрофалната состојба во која се наоѓа оваа улица, граѓаните кои живеат овде имаат големи проблеми вклучително и повреди - рече Касапов. ЛДП бара од власта и градоначалникот Талески, рече тој, веднаш да се постави нов водовод на улицата Кузман Шапкарев, истата да биде асфалтирана и да се осветли и со тоа да се решат проблемите на сите кои живеат на ова улица.
| | веќе видена | слични

Унијата на млади сили е дел од ВМРО-ДПМНЕ, партија, што во континуитет добива силна доверба од народот која истата ја оправдува со многу работа и постигнати резултати. За жал, Вие и Вашата партија со такво нешто не можете да се пофалите. Би сакале да Ви се заблагодариме на дадената можност уште еднаш јавно да Ве потсетиме на само еден мал дел од она што ВМРО ДПМНЕ го има направено за нашиот град: •Изградена е индустриска зона „ ЖАБЕНИ “ со целосна инфраструктура, каде веќе се продадени 38 градежни парцели – инвестиција во вредност од 4.7 милиони евра. •Германскиот гигант во автомобилската индустрија ,, Кромберг и Шуберт ’’ изгради фабрика во ИЗ „ЖАБЕНИ“ – инвестиција од 20.000.000 евра. •Асфалтирани и реконструирани се повеќе од 100 улици •Извршено е целосно партерно уредување на централното градско подрачје, рекоа меѓу другото на денешната прес конференција на УМС на ВМРО ДПМНЕ.
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 426 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 251 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 285 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изјави дека поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски од Македонија се упатил кон ...
сите 289 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 30 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 230 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЛДП: Повредени граѓани од лошите улици во Битола (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: