Учете C# со Никола Ѓоргиев – операториОстанато

Во попладневните часови времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места ...
сите 295 | | | веќе видена

Гибралтар минатата недела донесе одлука за запленување на иранскиот танкер само поради тоа што ги прекрши санкциите на Европската Унија, а не по барање на која ...
сите 205 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Владата на Северна Македонија ги опиша Малтешаните како „криминалци" во телефонскиот разговор што протече во јавноста и што ја потресе ...
сите 117 | | | веќе видена

По објавените информации за уште една нова дивоградба, на државно земјиште, во заштитеното градско подрачје на Охрид, ДОМ бара надлежните институции веднаш да ...
сите 186 | | | веќе видена

Податоците покажуваат сериозна материјална обесправеност кај 83-94 проценти од ранливите ромски семејства во целиот регион на Западен Балкан (ЗБ), соопшти ...
сите 111 | | | веќе видена

Засега нема информации за евентуални повредени или загинати и за направена материјална штета. Епицентарот на земјотресот бил на 346 километри од престолнината ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Учете C# со Никола Ѓоргиев – оператори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: