Пет работи кои ќе ви го разубават раното станување наутро

Дали се криете кога ќе излезе сонцето? Дали кога ви ѕвони алармот си помислувате уште 5 минути и станувам... Не правете го ова ! Поставете си свои ритуали со кои ќе го засакате утринското станување. Еве неколку примери за да си го олесните раното станување: Разбудете се пред да изгрее сонцето Се станува кога вашиот мозок е најодморен, но тоа е во 3 до 6 часот наутро, а за нас е премногу екстремно, затоа будете се барем 20 минути пред изгрејсонце за да го подготвите вашиот ум за тековниот ден. Хидратација и чистење Секое утро откако ќе станете “фрлете“ еден туш со поладна вода. Ова ќе ве рассони и ќе ве освежи. Нежно масирајте ги капаците на очите, а потоа трепкајте 7 пати и ротирајте го погледот лево десно, доле горе, дијагонално… Потоа земете една чаша вода испијте ја на празен стомак, ќе ви го забрза метаболизмот. На крај измијте си ги забите. Ова се се применува рано наутро за да се рассоните поубаво и да го започнете свежи вашиот ден. Самостојна масажа Земете етерични масла и ставете по една ...
| | веќе видена | слични

Ако не сте утрински тип, будењето рано е веројатно најлошата можна казна за вас. Сепак, утринскотот будење може да биде и забавно. Не бидете скептични, бидејќи некои едноставни трикови може да ви помогнат да се разбудите наутро, без да се чувствувате лошо. Сигурно знаете дека постојат неколку здравствени придобивки од будењето во раните утрински часови. Ова е причината зошто ви требало барем да се обидете да се разбудите наутро среќни и расположени. Нема поента да станете рано и потоа цел ден бидете неарсположени. Кога ќе одлучите да се разбудите наутро треба да бидете оптимисти. Само тогаш, оваа навика ќе ви биде од корист. Кога вашето тело не е навикнато да се буди рано, тоа би можело да биде болно за вас првите неколку утра. Сепак, овие трикови ќе ви помогнат да се разбудите среќни во утринските часови. Сменете ја мелодијата на алармот Некои психијатри велат дека звукот на алармот е еден од најомразените звуци во светот. Нека вашиот тон на алармот биде сладок и мелодичен, а не некој ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ниту знаел, ниту учествувал во некаков план со кој што му е овозможено на Никола Груевски да избега од ...
сите 146 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

ВМРО- ДПМНЕ функционира одлично е ставот на претседателот на партијата Христијан Мицкоски , ден по самитот на Европската народна партија што се одржа во ...
сите 74 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 67 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 121 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 61 | | | веќе видена

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ вечерва оддржува седница на централниот комитет во седиштето на партијата. Највисоко на агендата на вечерашниот состанок се очекува ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пет работи кои ќе ви го разубават раното станување наутро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: