Со бокс по судијата, па во пензија (видео)

Молдавскиот фудбалер Џулијан Борсук, член на клубот “Свинтул Георге“ замина во пензија на многу невообичаен начин. 35 годишниот фудбалер одлукатаза пензионирање ја соопштил неколку денови пред натпреварот од националното првенство, во кој со бокс му се наврте на главниот судија. Секако Борсук за овој брутален напад доби исклучување... И повеќе не се враќа на фудбалските терени. Дури и полицаецот, која рака на срце беше многу ситен, лесно го смири нервозниот Борсук, кој ако мисли повторно да удира боксови нека ги удира барем како што треба...
| | веќе видена | слични

Останато

Две недели по распишувањето на претседателските избори, а во исчекување на кандидатот со кој ќе влезе во изборна трка владејачкото мнозинство, „Макфакс“ ...
сите 212 | | | веќе видена

Наглата промена на времето, односно брзиот продор на многу студената воздушна маса која се спушта од Русија од утрешната ноќ како и во сабота ќе услови ...
сите 204 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 197 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Дали сте подготвени да платите повеќе за одмор без пластика? Заслужено да уживате, а притоа да придонесувате против загадувањето на животната средина. Тоа е ...
сите 91 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со бокс по судијата, па во пензија (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: