Скопје - Дупките покрај Вардар закана за пешаците

Шетањето покрај кејот на Вардар во делот на Ново Лисиче, каде што во моментот се прават подготовки за изградба на нова зграда на Фудбалската федерација на Македонија и спортски терени, станува повеќе од опасно. Веднаш до пешачката патека има ископано длабоки дупки, некои и по десетина метри, кои претставуваат реална опасност за безбедноста на стотиците пешаци што во летните горештини шетаат покрај реката. За состојбата да биде уште подраматична, безбедносните тараби веќе одреден период се тргнати, а поради близината на речното корито, ископаните дупки се полнат со подземна вода. Поради лошата безбедност, граѓаните од овој дел на општината Аеродром избегнуваат прошетките да ги прават на пешачката патека, каде што бездни од десетина метри им се закануваат на секој чекор. Според жителите на оваа скопска општина, најзагрозени во случајот се децата затоа што тие постојано трчаат и доколку се лизнат и паднат, може да добијат сериозни повреди. - Страшно е да се поминува таму, особено навечер кога е малку осветлено. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Интервентната полиција мнападна голем број луѓе што ги преплавија улиците на главниот град на Еквадор, Кито, и го нарекоа нивниот претседател Ленин Морено ...
сите 253 | | | веќе видена

Претседателската кандидатка Гордана Силјановска Давкова вечерва од Кратово им одоговори на сите загрижени за тоа како ќе била претседател на државата и врховен ...
сите 233 | | | веќе видена

Со оглед на тоа дека во недела ни претстојат претседателските избори на сите нас ни е важно тоа какво време не очекува за време на изборите. Времето во недела ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопје - Дупките покрај Вардар закана за пешаците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: