Шврговски со сметката на А1 незгодно се пресметал

Секој оној што мисли дека судската одлука за замрзнувањето на сметките на А1 и фирмата која ги издава весниците на адресата Перо Наков 60 е со цел да се заштитат интересите на државата, е, едноставно, премногу наивен. Целта на оваа привремена мерка е А1 што е можно побрзо, ако може уште додека го читате овој напис, да ја снема од етерот и - ништо друго. За да се докаже аргументот, кој гласи дека блокирањето на сметката на ТВ А1 за сума до 4,5 милиони евра нема никаква врска со желбата да се обезбеди државата да ги поврати средствата за наводно неплатен данок, како што стои во обвинението (чија вистинитост е голем знак прашање, но тоа е друга приказна), треба да се навлезе во деталите. Во нив, како и секогаш, лежи ѓаволот и тие јасно го покажуваат кредибилитетот на ставот кој гласи - судот во спрега со власта сака да ја замолчи А1, како најгледана телевизија, која е трн во нивното око, и тоа колку што може побрзо. Начинот на размислување на власта и на судот е многу едноставен. Дај да ги затвориме ...
| | веќе видена | слични

Останато

И сега, за името е или не е, прашува членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Тони Михајловски, коментирајќи ја видеопораката на франсускиот рпетседател Емануел Макрон, кој ...
| | веќе видена

Нападнат новинарот Љупчо Златев кој денеска на лице место токму од Маврово сакаше да ја информира јавноста за случајот поврзан со викенд куќата на скопскиот ...
сите 32 | | | веќе видена

Управата за заштита на културно наследство (УЗКН) ќе побара црквата „Света Богородица“ во кумановското село Матејче да биде прогласена за културно наследство ...
сите 50 | | | веќе видена

Имaме сознанија дека се работи за непријатни измени на Уставот, односно за нови амандмани кои се спремаат за да се измени Уставот, но се кои се кријат од ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шврговски со сметката на А1 незгодно се пресметал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: