Серхио Агуеро: Бев во иста соба со Меси, а не знаев кој е тој

Напаѓачот на Манчестер Сити, Серхио Агуеро изјaви дека се уште се смее со Лионел Меси поради заедничката случка за време на светското првенство до 20 години во Холандија во 2005 година кога Аргентина ја освои титулата со победата од 2:1 над Нигерија во финалето.
| | веќе видена | слични

Останато

„По синоќешниот немил настан што се случи во зградата на булеварот Кузман Јосифовски Питу број 15 во станбено-деловниот комплекс „Скопјанка“ во Аеродром, кога ...
сите 161 | | | веќе видена

Зоврива револтот по грозоморното убиство на Алил Бекир, кој беше убиен и запален од полицаецот Енвер Тоска, пред една недела во прилепското село Беловодица, ...
сите 163 | | | веќе видена

Дигитални мерачи на брзина ќе бидат поставени во близината на пет средни училишта во Скопје. Овие инструменти постојано ќе ја детектираат брзината со која ...
сите 138 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Битола поднесе кривична пријава против Ф.С.(28) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“. ...
сите 81 | | | веќе видена

Министерот за финансии Драган Тевдовски денеска изјави дека поддржува наоѓање решение со кое ќе се овозможи пензионерите без дополнителни приходи да немаат ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Серхио Агуеро: Бев во иста соба со Меси, а не знаев кој е тој

Од:
До кого (е-маил):
Порака: