Се ожени Џеј Џеј

Се ожени Џеј Џеј Речено - сторено. Во саботата Јован Јованов со својата невеста Николина го заиграа својот прв танц. Поточно валканиот танц на Патрик Свејзи и Џенифер Греј, но во стил и микс на Џеј Џеј. Оригиналната песна од филмот, која е омилена на Николина, си доби нова верзија во студиото на Јован, а за танцот да биде во целост оригинален се приклучија и пријателите, старосватовите и двајцата кумови. Да да, ќе ве потсетиме, младенците имаа два кумови - Александар Пендаровски во Соборниот храм, а Елвир Меќич пред матичарот.... и зад микрофонот, а покусо не остана ни Ламбе кој исто така на младоженците им подари неколку песни. Се на се, беше ова една весела свадба. Џеј Џеј вели дека не знае кој бил највесел на свадбата, каде покрај цел автобус со сватови од Нови Сад, присуствувале и Тони Зен, Слаткар, Роберт Билбилов и уште многу естрадни фаци. И како што е редно после свадбата следи најдобриот дел. А дотогаш може да го видете новиот пар како се разладува во Охрид. Честитки и од нас, сега ќе чекаме Јован ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сите министерства и државни институции на своите веб-страници го сменија името на државата во Република Северна Македонија, освен претседателот Ѓорге Иванов, ...
сите 262 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО и го достави до Парламентот за ...
сите 152 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 242 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) ќе донираат средства во висина од 1.200.000 денари како помош за семејствата на настраданите во ...
сите 251 | | | веќе видена

Сопственикот на компанијата „Дурмо турс“ чиј автобус во средата попладне излета од патот кај село Ласкарци и во смрт однесе 14 животи без проблем можел сам да ...
сите 323 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 122 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп вечерва прогласи вонредна состојба за да добие пристап до милијарди долари за изградба на ѕид долж границата меѓу САД и ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се ожени Џеј Џеј

Од:
До кого (е-маил):
Порака: