Реал и Челси во исчекување на разврската со незадоволниот Туре

Газдите на Реал Мадрид и Челси се во исчекување на ситуацијата со играчот од средината на теренот, Јаја Туре од Манчестер Сити, кој му даде ултиматум на својот клуб во барањето за нов договор. Преговорите за новиот договор не се одвиваат како што сака Туре и затоа се одлучи да се закани со напуштање на “Етихад”. Африканецот заработува 220 илјади фунти неделно и може да си го откупи договорот од престанатите две години за 22 милиони фунти. Според правилото на ФИФА играчи со над 28 години (Туре има 29) смеат да си ги откупат преостанатите месеци од договорот, ако во клубот биле повеќе од три години. “Жозе го обожава Туре и со години сака да го види во своите состави” – објави “Сан” повикувајќи се на извори од мадрискиот клуб.
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 426 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 251 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 285 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изјави дека поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски од Македонија се упатил кон ...
сите 289 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 30 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 230 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реал и Челси во исчекување на разврската со незадоволниот Туре

Од:
До кого (е-маил):
Порака: